Nahajate se:
Na Rožni ulici v Postojni se bo v naslednjih mesecih obnovilo večnamensko košarkarsko igrišče
Na Rožni ulici v Postojni se bo v naslednjih mesecih obnovilo večnamensko košarkarsko igrišče
4. 3. 2025
DORIS K. H.
117
Občina Postojna v letu 2025 načrtuje celovito sanacijo večnamenskega košarkarskega igrišča na Rožni ulici, ki je bilo izbrano v okviru participativnega proračuna Moja Občina za leti 2024 in 2025.
Glavni cilj projekta je izboljšanje igralne površine in prilagoditev igrišča za vse starostne skupine, saj bodo košarkarski koši nastavljivi po višini in torej primerni tudi za najmlajše košarkarske navdušence.
Zaradi dotrajane asfaltne površine in korenin dreves, ki povzročajo izbokline in poškodbe igralne površine, bo potrebno odstraniti dve drevesi. To je nujno za zagotovitev varne in kakovostne igralne površine. V zameno za odstranjeni drevesi bomo posadili tri nova drevesa na bližnji lokaciji, kjer le-ta ne bodo ogrožala igralne površine.
Občina si prizadeva za čim bolj celovito in trajnostno obnovo igrišča na Rožni ulici, zato smo dodatna obnovitvena dela (sodobna igralna površina z umetno maso), ki zahtevajo dodatna sredstva, prijavili tudi na trenutno aktualen razpis Fundacije za šport.
Prepričani smo, da bo obnovljeno igrišče v veliko veselje vsem občanom.