Po-Pi poletje
Medobčinsko društvo prijateljev mladine občin Postojna in Pivka (Po-Pi) je bilo to poletje zelo aktivno. V sodelovanju z Zvezo prijateljev mladine Vič-Rudnik so v akciji »Mlečni zobki na morje« na brezplačno letovanje poslali 42 otrok iz socialno ogroženih družin iz občin Postojna in Pivka, med njimi tudi mladoletne begunce brez spremstva, ki so sicer nastanjeni v dijaškem domu v Postojni.
Otroci so na letovanju v otroškem letovišču Pacug plavali, peljali so se z ladjico in opazovali morske globine, obiskali so tudi Akvarij v Piranu, obiskal jih je Masterchef, preizkusili so se v veslanju s kanujem, supanju in potapljanju ter se najedli sladoleda. Ob večerih so se zabavali, nastopali so, plesali, igrali nogomet in doživeli prave brezskrbne počitnice, ki žal pri vseh otrocih niso samoumevne. Donatorji (predvsem pobudnik Črt Branko in CroDent) so v sodelovanju z ZPM Vič-Rudnik in MDPM Po-Pi poskrbeli, da so otroci res uživali.
Po zaključenem letovanju so tudi starši otrok povedali, da so otroci prišli domov nasmejani in polni krasnih vtisov, nad letovanjem so bili navdušeni, predvsem nad pestrim programom. Da bi lahko otrokom omogočili letovanje tudi v prihodnje, so v društvu seveda zelo veseli donatorjev. Zbiranje sredstev za prihodnje poletje se že pričenja, saj bodo le tako lahko omogočili letovanje vsaj toliko otrokom kot letos.
Medtem ko so se otroci z vzgojitelji ZPM Vič-Rudnik zabavali na morju in si nabirali nove izkušnje, pa so članice MDPM Po-Pi že načrtovale nove dogodivščine. Med 7. in 18. avgustom so namreč organizirale in izpeljale otroške počitniške delavnice, ki so sicer potekale pod okriljem Mladinskega centra Postojna. Program delavnic je bil zelo pester, od Lego delavnic, učenja italijanščine, likovnih in športnih iger, spoznavanja neandertalca in naše dediščine, do aktivnosti v pustolovskem parku in igranja z lesom, žagami in žeblji. Skoraj 50 otrok je vsakodnevno okupiralo prostore MCP-ja in radovedno čakalo, kaj so prostovoljke pripravile za posamezne dneve.
Ker pa poletja še ni konec, so se pri MDPM Po-Pi podali v sodelovanje z organizatorji Postojnskega Teka za sanje. S skupnimi močni namreč zbirajo sredstva za izobraževanje mladih. Nekaj otrokom namreč želijo uresničiti sanje in jim omogočiti obisk glasbene šole ali športnega treninga. Članice društva so zato na cilju teka pripravile stojnico z domačimi osvežilnimi napitki, ki so jih pripravili in ponudili otroci. Tekači in navijači, pa tudi naključni mimoidoči so se lahko z napitki osvežili, hkrati pa z dobrodelnim prispevkom priklicali nasmeh na oči marsikaterega otroka. Dobrodelno stojnico bodo postavili tudi na dogodku Po-stoj na živi ulici, ki bo v nedeljo, 3. septembra, popoldne.